Anul acesta îmi donez ziua celor de la Carusel, care au grijă de persoanele fără adăpost

Alexandra Nistoroiu Asociatia Carusel

Nimic nu e mai frumos decât să împarți bucuria cu cei care au nevoie de ajutor. Anul acesta am hotărât să îmi dăruiesc ziua de naștere unei cauze dragi mie.

Cel mai frumos dar pe care mi-l poți face este să fii alături de mine și, în loc să îmi faci un cadou, să donezi banii către acestă cauză.

În Bucureşti sunt peste 5000 de persoane fără adăpost. Oamenii de la Carusel au grijă de ei, inclusiv în timpul pandemiei.

Proiectul de outreach este vital în timpul iernii.

Un ceai cald, un sandwich și un sac de dormit sau o pătură pot face toată diferența într-o noapte geroasă, în București. Reach out și donează ca împreună să facem viața persoanelor fără adăpost mai puțin grea!

*Cu 20 de lei pot cumpăra o pătură de polar.

*Cu 30 de lei pot cumpăra ceai și sandwichuri pentru șapte persoane.

*Cu 50 de lei pot cumpăra căciuli călduroase pentru două persoane.

*Cu minimum 100 de lei pot cumpăra un sac de dormit.

Dan

La mulți ani sănătoși!
15 Nov 2020
La pătura asta să vină și pătura ta
15 Nov 2020

Multi Ani cu bucurie in suflet si privire!
14 Nov 2020

Ce cadouri frumoase faci de ziua ta! :) Si nu numai. Big hug!
13 Nov 2020
La mulți ani, te pupă Andrada, Florinela și Delia. :) #partedincadou
12 Nov 2020
Si eu sustin Asociatia Carusel
11 Nov 2020
Ce gest frumos, Alexandra! Să îți fie anul după suflet. Te îmbrățișez cu drag!
09 Nov 2020
08 Nov 2020